Kňazský deň Košickej eparchie (Košice, 11. máj 2016)

Kňazi Košickej eparchie sa zišli na kňazskom dni s bohatým programom na eparchiálnom úrade v Košiciach. Úvod patril modlitbe Tretej hodinky s vladykom Milanom Chauturom CSsR, košickým eparchom, ktorý následne prítomných kňazov privítal. O svojich osobných skúsenostiach s exorcizmom i skúsenostiach zo stretnutia s exorcistom fr. Christianom Del Vecchiom, A.M.A.R.L.I.S. hovoril o. Matúš Marcin, správca farnosti Petrikovce a poverený službou exorcizmu. Stručný preklad prednášky, ktorú fr. Christian Del Vecchio pripravil, predniesol o. Róbert Jáger, tajomník eparchiálneho biskupa.
Druhú prednášku tvorili slová zasvätených laických sestier spoločenstva A.M.A.R.L.I.S, ktorí rozprávali o myrotočivom obraze Nepoškvrneného srdca Panny Márie Fatimskej z mesta Qunzano di Force v Taliansku. Sestra Rossella vydala svedectvo o uzdravení pomocou oleja vytekajúceho z obrazu a sestra Nunzia priblížila posolstvá Presvätej Bohorodičky svetu. Svoju osobnú skúsenosť s divotvorným obrazom hovoril aj o. Martin Mihaľ, slovenský kňaz momentálne pôsobiaci v Ríme.
Záverečným bodom bola prednáška o. Petra Labaniča, farára farnosti Nový Ruskov, ktorý priblížil posynodálnu apoštolskú exhortáciu Amoris laetitia. V závere prednášky sa vladyka Milan s kňazmi pomodlili modlitbu za rodinu, ktorá je záverom spomenutej exhortácie.
Počas programu mohli kňazi preukázať aj skutok milosrdenstva a lásky voči blížnym dobrovoľným darovaním krvi.
autor: TSKE
dátum: 11.05.2016

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *